Makijaż mineralny - dla kogo?

Makijaż mineralny - dla kogo?

puder mineralny

Mineralny makijaż to rozwiązanie idealne dla osób, które mają delikatną skórę, ponieważ nie będą one powodować podrażnień na skórze. Dodatkowo te kosmetyki proponowane są nam w wielu różnych kolorach. Cienie, pudry czy korektory są szansą na poprawę urody, ale dodatkowo to również produkty, które mają charakter pielęgnacyjny. Warto dowiedzieć się czemu stosowanie tych właśnie kosmetyków jest najlepszą dla nas opcją. Mineralny makijaż wykonywany będzie wyłącznie z kosmetykami, które są całkowicie naturalne i pozbawione wszelkich chemicznych dodatków i to właśnie sprawi, że nie będzie trzeba obawiać się o podrażnienia, które wynikają z zastosowania chemicznych barwników, zapachów i konserwantów.

Puder mineralny a tradycyjny

Puder mineralny na początku pojawił się w sprzedaży na rynku amerykańskim. Jednak można powiedzieć, że dość szybko stał się produktem dostępnym ogólnoświatowo i budził coraz większe zainteresowanie. Kosmetyk taki ma delikatne działanie na skórę a jednocześnie będzie świetnie się prezentował. Warto powiedzieć jednak o jednej ważnej sprawie. Z jednej strony musimy pamiętać, że obecnie praktycznie wszystkie kosmetyki w składzie mają minerały. A różnica będzie taka, że kosmetyki mineralne składają się wyłącznie z minerałów, zaś te tradycyjne mają również dodatki takie jak chemiczne barwniki, zapachy czy konserwanty i parabeny.

Warto także powiedzieć, że kosmetyki mineralne charakteryzują się tym, że są ważne bezterminowo. W Polsce prawo nakazuje jednak taką informację o ważności umieścić i producenci to robią. Na rynku amerykańskim jednak te produkty sprzedaje się jako ważne bezterminowo. Mineralne składniki charakteryzują się tym, że są w stanie skutecznie chronić przed bakteriami. Nie rozwiną się bakterie prowadzące do zepsucia. Zasada bezterminowości jednak będzie w stanie dotyczyć wyłącznie produktów czysto mineralnych. Jeśli chodzi o mieszanki, w których chemiczne dodatki się pojawią tutaj ważność będzie na kilka lat.

Kosmetyki mineralne – liczne zalety

Mineralne kosmetyki nie będą ograniczać dostępu tlenu do skóry, dlatego są dla cery są one bezpieczne. Nie będą one powodować wysuszenia skóry, nie wpłyną na podrażnienia. Puder mineralny jest szansą na to, by skutecznie ukryć niedoskonałości.

Nakładanie kosmetyków

Kosmetyki nakłada się w kilku warstwach, ponieważ dzięki temu będzie można uzyskiwać zdecydowanie lepsze krycie.

Kosmetyki mineralne

Jeśli chcemy kupić kosmetyki mineralne powinniśmy sprawdzać listę składników. Im mniej będzie składników tym rzeczywiście lepiej dla naszej cery.

Formularz kontaktowy

Dane kontaktowe

Marta z Earthnicity

Email: kontakt@mineralnepoznan.pl

Telefon: 512 370 470

Formularz kontaktowy

Uzupełnij wszystkie wymagane pola (oznaczone gwiazdką)